Рекомендації по вирощуванню цибулі

Рекомендації по вирощуванню цибулі з насіння від компанії Наско

Рекомендації по вирощуванню цибулі з насіння від компанії Наско


Вибір ділянки та місце в сівозміні 

Кращими грунтами для вирощування цибулі є легкі суглинки, супіски, нейтральні або слаболужні грунти з рН 6,4-7,9, але не нижче 5,5.

Попередники

Кращими попередниками для цибулі є чорний і зайнятий пар. Також добре розміщувати цибулю після культур, під які вносять органічні добрива і які рано звільняють поле (це дозволяє добре очистити його від бур'янів): рання капуста, огірки, томати, картопля, бобові. Повертати цибулю на колишнє місце рекомендуємо не раніше ніж через 3 роки на легких і 5 років на важких грунтах. Також, для профілактики хвороб, ми рекомендуємо витримувати просторову ізоляцію між посівами першого і другого року. Товарні цибулини можна вирощувати з насіння, розсади і сівка. Але в останні роки цибулю ріпчасту отримують з насіння. Всі сорти цибулі компанії Наско (Гусар, Корнет, Халіф, Факір, Форум, Емір, Фараон, Тимур) придатні для вирощування та отримання готової продукції в рік посіву. Перевага цього способу в тому, що вже в рік посіву у відкритий грунт формується товарна цибулина. Цей спосіб значно зменшує витратну частину.

Підготовка грунту

Оскільки цибуля росте дуже повільно в початковій фазі розвитку, його коренева система слабо розвинена і поверхнево розташована, бур'яни в цей момент можуть істотно знизити продуктивність, і з цієї причини обробіток грунту необхідно розпочинати одразу після збирання попередника. Слід провести лущення або дискування поля, провокуючи проростання бур'янів. Після їх проростання необхідно провести друге лущення. В цей же час необхідно внести мінеральні добрива. І через 12-14 днів провести зяблеву оранку на глибину 25-30 см. Безпосередньо під цибулю перед зяблевою оранкою можна внести від 20 до 60 т / га перегною (але ні в якому разі не вносити свіжий гній, оскільки це призводить до сильного засмічення посівів , посиленню розвитку хвороб, формуванню потворних цибулин) в залежності від родючості грунту .

Посів

Посів необхідно провести якомога раніше. Перед посівом - провести планування поля. Обов'язковою умовою при вирощуванні цибулі в однорічній культурі є наявність пневматичної сівалки точного висіву, оскільки цибуля дуже гостро реагує на норму висіву. Норма висіву насіння в середньому становить 4-5 кг / га. Кількість рослин на гектар повинна складати близько 0.8-1.2 млн. Якщо необхідні великі цибулини, то використовуються розріджені посіви з нормою 0.6-0.8 млн. рослин на гектар. Рекомендуємо проводити посів з міжряддям 30-45 см і відстанню в ряду 2.5-4.0 см або 8.0-12.0 см (в залежності від того, яку продукцію необхідно отримати). На краплинному зрошенні рекомендуємо використовувати 8 та 6 рядковий посів (на погонному метрі повинно бути 20-25 рослин при відстані між рядами 27 см). Правильний посів є основою успіху культури. При рівномірному стоянні рослин процес дозрівання, механічні обробки в полі, прибирання та сушка - полегшуються. Це дозволяє отримати продукт високої, однорідної якості. Слідом за посівом поле обов'язково слід закоткувати. При цьому створюється профіль, який захищає сходи від вітру. Це особливо важливо в степових районах, де навесні часто бувають сильні вітри .

Детальніше...

Рекомендації по вирощуванню овочів

Про компанію

Компанія Наско

Наско - виробник насіння в Україні. Ми рекомендуємо Вам найкраще насіння сортів та гібридів овочевих культур.

Продукція

Ринок свіжої продукції, супермаркети, виробники свіжої продукції – головні контролери нашої компанії !

Якість насіння

Компанія Наско  гарантує якість лише того насіння, яке купується в оригінальній упаковці через офіційних представників або дилерів компанії. 

Продаж насіння Наско

Контакт Наско

  • Адреса: 03037 Україна, м. Київ, пр-т В. Лобановського, 28а
  • Tel: +38 (044) 288-41-04;
  • Fax: +38 (044) 288-41-05;
  • MTC: +38 (095) 311-21-42;
  • Life: +38 (093) 207-73-38;
  • KS: +38 (098) 622-52-01
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.