Рекомендації по вирощуванню капусти кольрабі

Рекомендації по вирощуванню капусти кольрабі від компанії Наско

Рекомендації по вирощуванню капусти кольрабі від компанії Наско


Грунт

Кольрабі менше інших видів капусти вимоглива до тепла і родючості грунту. Її можна вирощувати на будь-яких ділянках, але найкраще відкриті, добре, освітлені ділянки з легкими і середніми грунтами, багатими перегноєм і з нейтральною або слабокислою реакцією грунтового розчину. Потреба в поживних речовинах у кольрабі нижче, ніж у інших капустяних рослин, тому їй не потрібні органічні добрива у великій кількості.

Попередники та підготовка грунту

Добрими попередниками для капусти кольрабі є бобові культури, огірки, цибуля, картопля, буряк, томати та багаторічні трави. Не можна вирощувати капусту після капусти та інших овочевих культур цієї ж родини - редьки, ріпи, редису, брукви, турнепсу, крес-салату. Підготовку ділянки під капусту кольрабі починають з осені. Проводять зяблеву оранку і при цьому при необхідності вносять вапняні мінеральні добрива. Навесні вносять органічні і мінеральні добрива, залежно від аналізу грунту.

Посів і посадка

Вирощувати капусту кольрабі сортів Сніжана і Фея можна як розсадним, так і безрозсадним способами. Для отримання ранньої продукції розсаду скоростиглих сортів можна вирощувати в касетах, парниках або плівкових теплицях, як розсаду ранньостиглих сортів білоголової капусти. Догляд за розсадою такий же як і для білокачанної капусти. Але передпосадковому загартуванню низькими температурами її можна піддавати не більше 3-4 днів, оскільки більш тривалий вплив температурою нижче  +8 °С веде до стрілкування рослин. До цього ж схильна переросла і перестоявша розсада. Оптимальний вік розсади капусти Сніжана і Фея для висадки становить 30-35 днів з 4-5 листям. Висаджувати розсаду рекомендуємо під плівкове укриття в кінці квітня - початку травня, а з середини травня - прямо у відкритий грунт. Висаджують розсаду з міжряддями 50-60 см, а між рослинами - 20-25 см. Сніжана і Фея скоростиглі сорти, які утворюють невелику розетку листя, тому їх можна трохи загустити. Деякі садівники висаджують по дві рослини разом. Але в цьому випадку отримати великі смачні плоди неможливо. Також необхідно звернути увагу на глибину посадки рослин. Не можна заглиблиблювати при посадці розсаду кольрабі, тому що у цьому випадку затримується формування стеблеплодів або рослини можуть навіть зацвісти. У правильно посадженої рослини корені знаходяться біля самої поверхні землі і лише злегка присипані. Якщо Ви плануєте збирати урожай впродовж всього літа, можна організувати конвеєрне вирощування капусти кольрабі. Одночасно з посадкою розсади проводять другий посів на розсаду, яка буде готова до висадки в середині червня. При прямому посіві безпосередньо в грунт насіння кольрабі висівають в першу декаду травня, потім з інтервалом 3-4 тижні проводять ще два посіва, щоб до глибокої осені мати свіжі стеблеплоди. Насіння слід висівати на глибину 1,5-2 см з відстанню між рядами 50 см, а між ними 3-4 см. Після появи першого справжнього листа сходи проріджують через 7-8 см, друге проріджування проводять при змиканні листків у рядку, залишаючи між рослинами по 20 см. Видалену при другому проріджуванні рослину можна використовувати на розсаду на інший грядці.

Детальніше...

Рекомендації по вирощуванню овочів

Про компанію

Компанія Наско

Наско - виробник насіння в Україні. Ми рекомендуємо Вам найкраще насіння сортів та гібридів овочевих культур.

Продукція

Ринок свіжої продукції, супермаркети, виробники свіжої продукції – головні контролери нашої компанії !

Якість насіння

Компанія Наско  гарантує якість лише того насіння, яке купується в оригінальній упаковці через офіційних представників або дилерів компанії. 

Продаж насіння Наско

Контакт Наско

  • Адреса: 03037 Україна, м. Київ, пр-т В. Лобановського, 28а
  • Tel: +38 (044) 288-41-04;
  • Fax: +38 (044) 288-41-05;
  • MTC: +38 (095) 311-21-42;
  • Life: +38 (093) 207-73-38;
  • KS: +38 (098) 622-52-01
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.