Рекомендації по вирощуванню буряка

Рекомендації по вирощуванню столового буряка від компанії Наско

Рекомендації по вирощуванню столового буряка від компанії Наско 


Вибір ділянки та місце в сівозміні

Буряк є високоврожайною овочевою культурою. У сівозміні буряк розміщують в одному полі з морквою. Вони досить вибагливі до вологості грунту, особливо в період сходів і формування врожаю (червень-серпень). Нестача вологи в цей період призводить до одерев'яніння коренеплодів, а надлишок її уповільнює ріст та знижує врожай. Непридатні для вирощування буряка кислі грунти. При рН 5 і менше сходи з'являються повільно та зріджено,  рослини дуже погано ростуть. Найкраще буряк виходить на грунтах середнього класу, добре оструктурених і забезпечених елементами живлення. Добре переносить посуху.

Попередники

Найкращими попередниками для буряка столового є: зернові, цибуля, огірки, рання картопля, помідори, капуста.

Обробіток грунту

Підготовка грунту та удобрення для буряків майже такі ж, як і для моркви. Позитивно реагує буряк на внесення мікродобрив, особливо борних і марганцевих.

Посів

Вирощувати буряк слід через 2-3 роки після внесення органічних добрив. Не переносить свіжого вапнування (через блокування бору), вимагає нейтрального рН. Насіння доцільно висівати у два строки: перший - відразу після сівби ранніх зернових, другий - в першій половині травня. При висіванні в другий строк на посівах майже не утворюється цвітухи, коренеплоди мають ніжну консистенцію і краще зберігаються взимку. Тому врожай при висіванні в перший строк використовують здебільшого в літньо-осінній період (рекомендуємо висівати в ранні терміни буряк Чорномор і Торпедо), а в другій - для зберігання (буряк Ефіоп). Сіють широкорядним (45-60 см), широкосмуговим (ширина смуги 10-12 см) або стрічковим (20-50 см) способами. Норма висіву багаторосткового насіння першого класу - 12-16, одноросткових - 8-10 кг / га. Глибина висіву насіння - 3-4 см. До і після сівби проводять коткування. Ефективне внесення мінеральних добрив у рядки під час сівби - N20Р20К20.

Догляд за посівами та збирання врожаю

Догляд за посівами та збирання врожаю такі ж, як і моркви. При висіванні багаторосткового насіння потрібно проріджувати сходи боронуванням у фазі двох справжніх листків. Загущені посіви букетують з наступним боронуванням або проривають вручну. При остаточному формуванні на 1 га залишають до 500 тис. рослин. Збирають буряк сорту Ефіоп до настання заморозків, оскільки підмерзлі коренеплоди втрачають смакові якості і погано зберігаються. При збиранні столового буряка ранні коренеплоди очищають від гички, сортують на товарні і нетоварні, з яких окремо виділяють дрібні. Товарні коренеплоди затарюють і відправляють для реалізації або на зберігання, дрібні - зберігають в овочесховищах або траншеях для вигонки в закритому грунті. Нетоварні (перерослі, механічнопошкоджені, прив'ялі та інші) згодовують тваринам .

Особливості вирощування буряка на пучкову продукцію

Буряк на пучкову продукцію висівають під зиму або рано навесні. Норма висіву багаторосткового насіння (сорт Чорномор) при підзимовій сівбі - 16-20, а одноросткових - 11 кг / га. Глибина загортання - 1-2 см. Місце вирощування, обробіток грунту, удобрення, способи сівби і догляд за рослинами такі, як і моркви. Збирають буряк сорту Чорномор з бадиллям, коли діаметр коренеплодів досягає 3-3,5 см. Спізнюватися зі збиранням рослин з підзимніх посівів не слід, так як вони швидко викидають стрілку і втрачають якість. Після збору рослини буряка сорту Чорномор миють, в'яжуть у пучки, затарюють та відправляють для реалізації.

Рекомендації по вирощуванню овочів

Про компанію

Компанія Наско

Наско - виробник насіння в Україні. Ми рекомендуємо Вам найкраще насіння сортів та гібридів овочевих культур.

Продукція

Ринок свіжої продукції, супермаркети, виробники свіжої продукції – головні контролери нашої компанії !

Якість насіння

Компанія Наско  гарантує якість лише того насіння, яке купується в оригінальній упаковці через офіційних представників або дилерів компанії. 

Продаж насіння Наско

Контакт Наско

  • Адреса: 03037 Україна, м. Київ, пр-т В. Лобановського, 28а
  • Tel: +38 (044) 288-41-04;
  • Fax: +38 (044) 288-41-05;
  • MTC: +38 (095) 311-21-42;
  • Life: +38 (093) 207-73-38;
  • KS: +38 (098) 622-52-01
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.