Рекомендації по вирощуванню баклажанів

Рекомендації по вирощуванню баклажана від компанії Наско

Рекомендації по вирощуванню баклажана від компанії Наско  


Вибір ділянки та місце в сівозміні

Існує думка, що баклажани в умовах України можна вирощувати тільки у південних районах. Однак слід зазначити, що при відповідній технології їх можна вирощувати на Поліссі та в західних областях України. Сорти та гібриди баклажан компанії Наско (Надір, Отелло F1, Наско № 2011 F1, Магнурі F1) ідеально підходять для вирощування на території України. Для отримання високого врожаю, баклажан розміщують на легких за механічним складом і достатньо зволожених грунтах південних або південно-західних схилів. У південних районах плантації баклажанів ефективно розміщувати на низовині, де великий запас вологи в грунті. Для зростання і розвитку баклажан, найбільш придатними є удобрені, легкі грунти, що добре прогріваються. Кращими попередниками є озима пшениця, цибуля, бобові, капуста, огірки.

Підготовка грунту

Обробіток грунту під баклажани такий, як і під помідори. Восени, після збирання попередника грунт неглибоко рихлять, провокуючи проростання бур'янів. Через два тижні її зорюють на глибину 20-25 см. Під зяблеву оранку вносять органічні (перегній) і мінеральні добрива. На родючих грунтах після внесення гною під попередник баклажанів використовують лише мінеральні добрива. Ранньою весною поле боронують і до висадки розсади підтримують у рихлому стані.

Вирощування та висаджування розсади

Оскільки баклажани слабо відновлюють кореневу систему, то пікіровку вони переносять погано. Тому краще всього висівати насіння в горщики із заздалегідь підготовленою та удобреною грунтовою сумішшю. Глибина загортання насіння - 1 см. Сходи з'являються через 8-10 днів. Їм створюють гарну освітленість, а температуру повітря знижують до +15 ... +18 °С, щоб краще розвивалася коренева система. При слабкому зростанні розсади необхідні підгодівлі (краще проводити вранці) повним мінеральним добривом (50 г на 10 л води). Після підгодівлі, щоб уникнути опіків, рослини обов'язково поливають чистою теплою водою з лійки або обприскують. Поливи оберігають розсаду від передчасного старіння стебла, яке  потім призводить до зниження врожайності. За 2 тижні до висадки розсади зменшують поливну норму і підсилюють провітрювання. Оптимальний вік розсади баклажанів Надір, Отелло F1, Магнурі F1, Наско № 2011 F1 - 50-55 днів. Розсаду в грунт висаджують, коли мине загроза весняних заморозків та верхній шар грунту прогріється до +12 ... +14 °С, а саме орієнтовно: у Степу - 10 травня, в Криму - 25 квітня - 5 травня. Запізнення з висаджуванням призводить до зниження продуктивності рослин. Спосіб висаджування розсади широкорядний (50-60 см), в рядку рослини розміщують на відстані 30-40 см. Схема посадки може бути 60х60 см (гніздова, по одній рослині в лунку), 70х30 см (однорядна), 140 + 40х40 (стрічкова) або інша. Рекомендована густота рослин баклажан Надір, Отелло F1, Магнурі F1, Наско № 2011 F1 складає 50-55 тисяч на гектар.

Детальніше...

Рекомендації по вирощуванню овочів

Про компанію

Компанія Наско

Наско - виробник насіння в Україні. Ми рекомендуємо Вам найкраще насіння сортів та гібридів овочевих культур.

Продукція

Ринок свіжої продукції, супермаркети, виробники свіжої продукції – головні контролери нашої компанії !

Якість насіння

Компанія Наско  гарантує якість лише того насіння, яке купується в оригінальній упаковці через офіційних представників або дилерів компанії. 

Продаж насіння Наско

Контакт Наско

  • Адреса: 03037 Україна, м. Київ, пр-т В. Лобановського, 28а
  • Tel: +38 (044) 288-41-04;
  • Fax: +38 (044) 288-41-05;
  • MTC: +38 (095) 311-21-42;
  • Life: +38 (093) 207-73-38;
  • KS: +38 (098) 622-52-01
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.