Рекомендації по вирощуванню базиліка

Рекомендації по вирощуванню базиліка від компанії Наско

Рекомендації по вирощуванню базиліка від компанії Наско


Вибір місця та підготовка грунту

Сорти базиліка Етруск та Бадьорий - теплолюбні рослини, вони добре ростуть на багатих гумусом легких грунтах. Для посадки базиліка відводять місця, добре освітлені,  захищені від північних та східних вітрів, зі слабким ухилом на південь або південний захід. Базилік любить поливи, але на важких, кислих та сирих грунтах росте погано. З осені на ділянку, де буде рости базилік, рекомендуємо внести торф'яний компост з розрахунку 2-3 кг на 1 м2 , грунт перекопати. Навесні грунт боронують, вносять мінеральні добрива (норма добрив залежить від біохімічного аналізу грунту), знову дрібно перекопують і розробляють гряди.

Вирощування розсади

У північних районах країни, особливо коли весна холодна і дощова, насіння базиліка, висіяного безпосередньо в грунт, погано сходить, загниває та гине. Тому в таких регіонах рекомендуємо вирощувати базилік сортів Бадьорий і Етруск через розсаду. Найпоширенішим способом на сьогоднішній день є вирощування касетної розсади. Насіння необхідно висівати в кінці березня - початку квітня (за 2 місяці до висадки у відкритий грунт). Оскільки насіння базиліка дуже дрібне, закладати його треба на глибину до 0,5 см. Оптимальна температура для проростання рослин базиліка +21...+260С. Сходи з'являються через 6-9 днів. Після цього температуру слід знизити до +18...+210С. Треба пам'ятати, що базилік - рослина ніжна і при перезволоженні грунту часто випріває та захворює чорною ніжкою. Коли з'явиться перший справжній лист, рослини при потребі проріджують і підгодовують мінеральним добривом. Щоб не було опіків, листя рослин після підгодівлі злегка зрошують чистою водою. Через 15 днів підгодівлю слід повторити. Хрошо підсипати під рослини некислий торф або перегній. Перед висадкою розсаду поступово загартовують, але не допускають, щоб температура повітря була нижчою +5°С.

Висадка розсади

Готову розсаду базиліку сортів Етруск і Бадьорий поливають і вибирають з касет, видаляючи при цьому зламані й хворі екземпляри. Висаджувати розсаду у відкритий грунт необхідно після останніх заморозків, оскільки базилік дуже чутливий до холоду. Це як правило відбувається після 20 травня. Площа живлення для середньо і високорослих сортів 40 X 20 см. Після посадки рослини слід полити. 

Детальніше...

Рекомендації по вирощуванню овочів

Про компанію

Компанія Наско

Наско - виробник насіння в Україні. Ми рекомендуємо Вам найкраще насіння сортів та гібридів овочевих культур.

Продукція

Ринок свіжої продукції, супермаркети, виробники свіжої продукції – головні контролери нашої компанії !

Якість насіння

Компанія Наско  гарантує якість лише того насіння, яке купується в оригінальній упаковці через офіційних представників або дилерів компанії. 

Продаж насіння Наско

Контакт Наско

  • Адреса: 03037 Україна, м. Київ, пр-т В. Лобановського, 28а
  • Tel: +38 (044) 288-41-04;
  • Fax: +38 (044) 288-41-05;
  • MTC: +38 (095) 311-21-42;
  • Life: +38 (093) 207-73-38;
  • KS: +38 (098) 622-52-01
  • Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.